МОДИФІКАЦІЇ ЖАНРУ ГОРОР
DOI:
https://doi.org/10.28925/2412-2475.2022.20.10Ключові слова:
жанр, модифікація жанру, горор, жанрова пам’ять, генетико-типологічна еволюція, жанрова система, масова літератураАнотація
У статті аналізується історія та жанрова система становлення літератури жахів, висвітлюється її роль у сучасній епосі. Розглядаючи витоки жанру жахів у літературі, можна простежити поєднання містики, таємничості та міфологічної образності, які поступово набувають нових ознак.
Також у статті проаналазовано типологічну еволюційну структуру цього жанру у літературознавстві.
також представлено систематизацію жанротвірних елементів. Доведено, що горор за своєю природою належить до тих жанрів, які реалізуються у літературі на основі жанрової пам’яті, та сформувався у модифікаційному процесі переходу від стилістичного прийому до власне жанру.
Література жахів — це складний полісемантичний конструкт, для інтерпретації якого, окрім загальнонаукових методів (описового, типологічного), у цій статті було застосовано ще й герменевтичний, культурно-історичний, міфопоетичний, психоаналітичний, бібліографічний, компаративістський, філологічний, структуралістський, інтертекстуальний. Такий арсенал науково-дослідницьких методів дає змогу більш детально описати структуру функціонування як системи жанрів в цілому, так і окремого жанру.
Жанр жахів формувався нерівномірними хвилями. Цей процес можна охарактеризувати як поступову кристалізацію жанрової структури з урахуванням стійких стилістичних елементів. У ході становлення свого генетичного та типологічного апарату жанр жахів набув певних особливостей, як-от: специфічні типи хронотопів та механізми реалізації жанрової пам’яті.
Статтю доповнено стислою бібліографією тематичних критичних літературних текстів та джерельними матеріалами.
Завантаження
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Літературний процес: методологія, імена, тенденції

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.