РОСЛИННИЙ КОМПОНЕНТ ЯК СКЛАДНИК ДУХОВНОСТІ ВІРИ ВОВК: САМОІДЕНТИФІКАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТВОРЧОСТІ

Автор(и)

  • Олександра Гуль Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Артур Брацкі Київський університет імені Бориса Грінченка

Ключові слова:

самоідентифікація, Віра Вовк, сакральна площина, Нью-Йоркська група, флористична символіка, рослинний компонент

Анотація

У статті аналізується життєвий шлях Віри Вовк і ключові образи її творчості з особливим акцентом на роль рослинної символіки, на вплив сакральних уявлень мисткині, безмежну віру в Бога і любов до України.  Увага в статті фокусується на самоідентифікації Віри Вовк як суто української поетки з власною життєвою позицією. Водночас, хід аналізу життєпису та бібліографії авторки розгортається довкола її щирої відданості Україні, а надто – замилуванню красою рідного краю, наданню особливої значущості і символічного навантаження флористичному виміру, що яскраво проілюстровано прикладами ліричних рядків пані Віри.

Сакральну площину і релігійні переконання висвітлено, з одного боку, рядками поезії мисткині, з іншого – взято зі сфери публіцистики про Віру Вовк, з інтерв’ю з поеткою в рамках літературних вечорів, конференцій, круглих столів. Стаття окреслює вагомі настанови молодому поколінню літераторів, яких чітко дотримується авторка в своїй творчості: тут мова йде про використання власне українських образів, сюжетів, історичного підґрунтя нашої Батьківщини, оминаючи  залучення заокеанських мотивів і стилю. Ми спробуємо розкрити секрет «кульгавості» українського тексту очима Віри Вовк і роль власне українського авторського стилю в контексті формування молодого літератора.

Окрім суто літературної площини і аналізу творчості еміграційної авторки, в статті ми прагнемо показати Віру Вовк як витончену душевну людину, чиє літературне коріння глибоко проростає з української землі, вбирає весь колорит української ментальності, світогляду і виливається в її творчості. Засобами виразності окреслюється Божественне спрямування низки поезій авторки: її віра, виключна інтуїція, відкритість до людей і чистота викладу думки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Downloads


Переглядів анотації: 49

Опубліковано

2021-06-30

Як цитувати

Гуль, О., & Брацкі, А. (2021). РОСЛИННИЙ КОМПОНЕНТ ЯК СКЛАДНИК ДУХОВНОСТІ ВІРИ ВОВК: САМОІДЕНТИФІКАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТВОРЧОСТІ. Літературний процес: методологія, імена, тенденції, (17), 25–31. вилучено із https://litp.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/544

Номер

Розділ

Концептуальні питання літературознавства